Nacházíte se zde: Úvod / Události / 2008 / Jachting practice / Jaké bylo jachting Practice 2008

Jaké bylo jachting Practice 2008

Popis události

Pátek

Odjezd od nás před třetí hodinou. Aklimatizace Jessouna proběhla naprosto v pořádku. Měl dokonce vyhrazené místo na našem rodinném gauči. Jako slušně vychovaný pes toho však nevyužil.

Pro Evelýnu na Smíchov. Máme dva guláše a slunečnicový chleba.

Zjišťujeme že jedeme brzo. Podle mě jsme vždycky jezdili k převzetí lodě na 17:00, teď zjišťuji že tam máme být až v šest. No nevadí alespoňmáme dost času vyzkoušet 160lm/h po dálnici a zajec do kanystr pro benzín do lodi. PO cestě posloucháme Jamese Browna. V Maríně mírné zdržení neb se Solina vrátila z vody později.

Převzetí, kontrola vybavení, plachet všechno při starém. Na stole přibyly vylouhované fleky od lahví. Ploutev zůstává ve stavu "nevytahovat". Nový motor se eletrickým startérem pak dává tušit zvýšení komfortu. Ovšem jen do té doby co správec upozorňuje na závadu, že se motor zahlcuje vlastními zplodinami, které 'chtře' fouká do málo odvětraného prostoru motorové šachty.

Naloďujeme se, dojídáme, dopíjíme. Pak zmatky jestli nemáme mít Lagunu. Zůstáváme v Solině (sláva??) a jakmile přijíždí konkurenční nájemnce pan Havránek urychleně odrážíme.

Nemáme moc peněz nějak jsme to neodhadli. Účet v hospodě proto zaplatíme až z vrácené kauce.

Stavíme na spaní blízko maríny. Popíjíme Martinovo bílé víno a když je nám zima zalezeme do lodi. Citadela zůstala bohužel v Praze tak kecáme. SPát jdeme asi okolo jedné,


Sobota

Vstáváme okolo deváté.

Při vyplutí zatahujeme ploutev, abychom se uvolnili. Ouha ploutev nejde zasunout zpátky ani kolébáním ani tlačením špagátu. Podvlečením lana zatíženého papiňákem pod lodí se nám podařilo ploutev vysunout


Neděle

Fler.cz
Lenka na Fleru
Prohlížejte, ochutnávejte, objednávejte
« červenec 2021 »
červenec
PoÚtStČtSoNe
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031